Áhára

Ájurvédská výživa pro zdraví
Martina Ziska
DMOC: 449 Kč

382 

V dnešním světě existuje množství stravovacích a výživových doporučení, která si často protiřečí, a občas je obtížné se v nich vyznat. Proto je zajímavé seznámit se se stále platným přístupem starým několik tisíciletí a podívat se na výživu jinak, než jsme zvyklí.

Ájurvéda nám ukazuje, jak jsou trávení, emoce i chování propojené. Kniha shrnuje a srozumitelně vysvětluje, co je základem ájurvédského přístupu k výživě, a přináší praktický návod, jak správnou výživou podpořit své zdraví.

Kniha je určena jak pro začátečníky, kteří nemají zatím s ájurvédou žádnou zkušenost, tak pro odborníky – lékaře, výživové poradce, cvičitele a studenty jógy a dalších východních učení.

 


Katalogové číslo: 9788088244325 Kategorie: ,

Podle ájurvédy, prastarého medicínského systému, je víc než výběr jednotlivých potravin důležitější optimálně fungující trávení. Vedle toho, jak jídlo připravujeme, jaké potraviny a koření kombinujeme, je překvapivě důležitější to, kdy a jak jíme. Naše trávení ovlivňuje stres, jehož výsledkem je pak slabé trávení, nečistoty v těle a nejrůznější zdravotní obtíže. Díky knize pochopíme, že každý z nás je originál a že je potřeba věnovat pozornost hledání své vlastní cesty. V knize najdete konkrétní rady, jak posílit trávicí oheň, ale i vhodné kombinace potravin a použití koření a také základní recepty.

Kniha vám může pomoci:

  • pochopit, jak je propojené naše chování a emoce s tím, co jíme
  • najít pro sebe ten správný jídelníček
  • detoxikovat organismus a posílit svůj trávicí oheň
  • najít příčinu zdravotních potíží, zejména v oblasti trávení
  • naučit se správně kombinovat jednotlivé potraviny a tak upravit jejich stravitelnost
  • poznat a využívat blahodárné účinky koření

V čem je nové vydání knihy jiné oproti původní publikaci?

MUDr. Martina Ziska, česká lékařka, vydala původní knihu Áhára: Praktický průvodce světem ájurvédy vlastním nákladem. Tato kniha nyní vychází v aktualizované podobě.

Jedná se tedy o přepracované vydání původní knihy, které klade ještě větší důraz na praktickou využitelnost a srozumitelnost ájurvédského sytému výživy, předkládá čtenáři návod, jak aplikovat nadčasovou teorii ájurvédy do současného života. Zabývá se i aktuálním vývojem – reflektuje vliv stresu, elektroniky a společenské nestability na trávení, informace nabízí v přehledné grafické podobě
nicméně obsah knihy jako takový (kromě výše uvedeného) zůstává stejný, protože se jedná o tisíc let staré učení, které nepodléhá změnám času.

MUDr. Martina Ziska zasvětila ájurvédě celou svoji profesní dráhu. Seznámila se s touto naukou... více

DMOC

449 Kč

Vazba

Měkká vazba

Počet stran

232

Popis vzhledu

černobílé provedení, bez fotografií

Hmotnost

1008 (g)

Zůstaňte v obraze

Nezmeškáte naše novinky, autogramiády, besedy a akce.

S registrací souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.

To top