Zpět na přehled článků

Svátky a významné dny pro měsíc leden

Nový rok, to není jen první leden, ale příležitost k dalšímu začátku. Dívám se ven z okna a jsem docela spokojená s vědomím, že můžu zůstat uvnitř, v teple, s hrnkem bylinkového čaje. Upřímně, neznám lepší dobu ke snění.

Leden: svátky a významné dny

1. 1. Nový rok

6. 1. Tři králové

Po Třech králích začátek období masopustu

31. 1. konec prvního školního pololetí

Můj leden se obvykle odehrává v rytmu malé či větší inventury. Jsem člověk seznamů a lístků s úkoly, které žádná aplikace v telefonu nenahradí. Poznamenávám si, kde bych si chtěla vypít kávu, která města bych ráda navštívila a také k čemu se chci vracet – ať už jsou to rodinné tradice nebo nové, mnou nedávno objevené zvyky. Sepisuji si, co je potřeba v tomto roce dokončit a taky to, s čím chci (konečně!) začít. Ale s tím se nemusíte spokojit, podívejte se i nazpátek, na to, co se v loňském roce podařilo, i na to, co byste letos řešili jinak.

Leden nemusí být nutně měsícem přísných předsevzetí, ale naopak šancí k pomyslnému zařazení nižší rychlosti, v životě, v práci. To, co naplánuji na začátku roku, už obvykle v diáři zůstane. Kurz kreslení, čas na čtení (včetně seznamu knížek), prázdniny, svátky anebo klidně jen „volný den“, který nakonec využijete k tomu, co bude potřeba.

Říká se, že Bůh se směje, když člověk plánuje, ale zcela jistě přeje naší touze strávit čas naplňujícím způsobem.

Martina Viktorie Kopecká

Lednový text Martiny Viktorie Kopecké najdete spolu s dalšími jedenácti na další měsíce v diáři TraDiář na rok 2023.

Zpět na přehled článků

Zůstaňte v obraze

Nezmeškáte naše novinky, autogramiády, besedy a akce.

S registrací souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.

To top