%

Učitelkou v Peru

Olga Vilímková
SLEVA 41
DMOC: 199 Kč

99 

Tip na dárek pro paní učitelky k Vánocům či ukončení školního roku…

Ve své knize Učitelkou v Peru autorka popisuje život horských indiánů ve vesničce Pucamarca, distrito Chinchero, departamento Cusco. Podobně žijí prakticky všichni venkovští obyvatelé peruánských hor. Autorka popisuje každodenní činnosti lidí v průběhu jednoho roku (od března do prosince), tak jak je zažila.


Katalogové číslo: 9788087049358 Kategorie: , , ,

Autorka popisuje každodenní činnosti lidí v průběhu jednoho roku, tak jak je zažila. Vzpomíná na školní hodiny, drobné příhody s dětmi, na některé výlety. Pozoruje chování místních lidí, jejich morální zvyklosti včetně duchovních a kulturních tradic a porovnává je se situací ve městě a také se způsobem života tzv. ztraceného venkova – izolované vysokohorské komunity Q´eros.

Kniha zaujme cestovatele, které seznámí se skutečným životem peruánských indiánů, ale je určena i těm, kteří si chtějí přečíst neobyčejný příběh české učitelky.

Pro druhé vydání autorka dopsala závěr, ve kterém popisuje změny, jež se v Pucamarce a mezi jejími obyvateli odehrály během deseti let, které uplynuly od napsání a prvního vydání knihy.

Dlouhodobě se zabývá problematikou indiánů v Latinské Americe. V posledních třinácti... více

DMOC

199 Kč

Vazba

Pevná

Počet stran

144

Popis vzhledu

barevná příloha s fotografiemi

Hmotnost

210 (g)

Zůstaňte v obraze

Nezmeškáte naše novinky, autogramiády, besedy a akce.

S registrací souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.

To top