Tradinář

Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů
Martina Boledovičová, Monika Kindlová
BestsellerDárek
DMOC: 599 Kč

509 

DÁREK k nákupu: Ke každé objednávce knihy/knih z edice Tradinář nyní dostanete jako dárek jednu plátěnou tašku, kterou zdobí hlavní motiv z knihy Tradinář: ilustrovaný věnec. Akce platí do vyprodání zásob!

Kniha, která vám přináší inspiraci na vlastní rodinné rituály a tradice v průběhu roku.

Kniha obsahuje dvanáct kapitol podle měsíců v roce. Každý měsíc má svou poetiku, své svátky a rituály, ale i praktický dopad. S touto knihou získáte mnoho inspirace i praktického pomocníka, který bude vždy po ruce a na nic tak nezapomenete. Vytvoříte si své vlastní rodinné rituály, které si společně s rodinou, sousedy a přáteli pěkně užijete.

 


Katalogové číslo: 9788088244066 Kategorie: , , , Štítky: ,

Všichni rádi slaví. V listopadu pečeme husy, Vánoce slavíme nejraději, na Velikonoce si obarvíme vajíčka.  Filipojakubská či svatojánská noc nám znějí tajemně a magicky. Víme ale proč?

Kniha vysvětluje konkrétní svátky, objevuje souvislosti, popisuje symboly a významy a promítá je do současného života. Obsahuje návody na jednoduché tvoření a recepty na tradiční i zapomenutá jídla.

 

Vychází z tradic a vrací rodinnému i společenskému životu prapůvodní podstatu, kdy se žilo ve spojení s přírodními cykly a ve větší pospolitosti. Mnoho svátků a obyčejů se slaví společně – v obci, vesnici, komunitě, mezi sousedy. Nalaďte se na rytmus přírody, uzemněte se, prostě buďte.

Najděte své kořeny, přirozenou práci, radost z tvoření a to vše předejte svým dětem. Jsou to totiž hodnoty, které tu budou s námi vždycky. Buďte tady a teď a hledejte krásu a poetiku všedního dne – naučte se vidět to krásno, co nás obklopuje.

O knize řekli

Portrétová fotka Lady Svobodové, spoluautorky Zeleniny z ekozahrady a průvodkyně přírodou

Tradinář je krásná a tvůrčí kniha. Cykličnost roku, radosti a různé oslavy v průběhu roku jsou velkým obohacením života a také propojením s Matkou Zemí. Myslím, že je to jedna z nejdůležitějších věcí (a také jeden z nejdůležitějších úkolů-poslání) pro nás ženy: vnímat kolo roku, cítit změny ročních období a propojovat se s tím skrze oslavy, rituály, abychom vše dokázali plně prožít.

Lada Svobodová, spoluautorka knihy Zelenina z ekozahrady
Portrétová fotka Jiřího Mačudy, který spolupracoval s Martinou Boledovičovou na knize Tradinář

Když jsem se kdysi zapojil do práce na Tradináři, došlo mi, že přesně tohle jsem sám chtěl v knihkupectvích vidět. Knížka se mi opravdu líbí a další návazná kniha Náš tradinář – Kronika ji v podstatě doplňuje. Sám mám malého synka a obdobné nápady jsem si nezávisle na Tradináři vymýšlel od chvíle, kdy začal chodit, komunikovat, vnímat svět. Propojit tradice, učit naše nejmenší k úctě a zároveň prožívat dětství, které nám pozvolna mizí. Nevím proč, jako by jej už v tomhle divném světě nebylo zapotřebí. Není nad kouzlo štiplavého dýmu z ohýnků, v nichž se na podzim pečou brambory, není nad létající draky, kaštanová zvířátka, svíčkami osvětlené dýně, cinkot vánočních zvonečků nebo dětský smích ozývající se ze zasněžených kopců. Tahle generace televizních a počítačových šílenců se sluchátky v uších nežije, jen dar života promrhává a ztrácí.

Mgr. Jiří Mačuda, PhD., etnograf, kurátor historických sbírek, Jihomoravské muzeum ve Znojmě

Zakladatelka nakladatelství Smart Press, matka jedné dcery a tří synů. Stála u vzniku... více


Učitelka, fotografka, maminka dvou dcer. Vystudovala Pedagogickou fakultu Západočeské univerzity... více

DMOC

599 Kč

Vazba

Pevná

Počet stran

288

Popis vzhledu

Barevná kniha s fotografiemi

Rozměry (DxŠxV)

30 x 210 x 210 (mm)

Hmotnost

960 (g)

Odkazy

Ostatním se ještě líbilo

Zůstaňte v obraze

Nezmeškáte naše novinky, autogramiády, besedy a akce.

S registrací souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.

To top