Tajnosti herecké a historky rozverné

Luba Skořepová
DMOC: 249 Kč

187 

Herecká zpověď herečky Luby Skořepové, v níž nejen prozrazuje tajemství herecké profese, jak se herec připravuje na představení, jak jej prožívá a jaké má pomocníky, ale i vzpomíná na své herecké partnery – Františka Filipovského, Josefa Kemra, Miloše Kopeckého a další.


Katalogové číslo: 97880-7049297 Kategorie: ,

Je to taková herecká zpověď. Vyslechla ji Alena Hrbková a pokusila se ty jemné záchvěvy hereckého nitra zachytit fotografickým aparátem. Chcete se dozvědět, co se děje v herci během představení, den před ním, hodinu před ním, i minutu? Co prožívá při přípravě na tento sváteční večer, jak se na něj chystá, jak do sebe láduje denně spousty textu, jak vypadá při tom jeho mozek i myšlenky, co pociťuje při samotném vystoupení, při děkovném klanění, po skončení, při cestě domů a pak doma? Všechno je to jiné, než si diváci představují.

A jaké má herec pomocníky? Dozvíte se, kdo jsou ty herecké POSTAVY, které povstávají z autora a režiséra, jsou to takové jejich VÝRONY. Jak to s nimi vypadá, když skončí divadlo, a co mohou ve svých volných chvílích podnikat na vlastní pěst.

Navíc vás pobaví spousta rozverných historek. Většinou jsou to horrory, ale pravdivé, které herečka skutečně prožila a může to odpřísáhnout. Vzpomíná na své herecké začátky a příhody, které zažila se svými hereckými partnery – Františkem Filipovským, Josefem Kemrem, Milošem Kopeckým a dalšími.

Pro knižní vydání zaznamenala a dala dohromady Zuzana Humpolcová, šéfredaktorka nakladatelství. Kniha je doplněna velkým množstvím fotografií Luby Skořepové, které vytvořila fotografka Alena Hrbková.

Luba Skořepová, * 1923, † 2016: Česká herečka, spisovatelka, dlouholetá členka činohry Národního... více

DMOC

249 Kč

Vazba

Pevná

Počet stran

144

Popis vzhledu

umělecké fotografie v sépiovém tónování

Hmotnost

420 (g)

Zůstaňte v obraze

Nezmeškáte naše novinky, autogramiády, besedy a akce.

S registrací souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.

To top