Postní kuchařka

Od kořene po nať
Pavel Drdel

424 

Autorská kuchařka od Pavla Drdela, šéfkuchaře a provozovatele strakonické restaurace Sůl a Řepa.

Kniha získala 2. místo v mezinárodní soutěži Gourmand Cookbook Awards v kategorii Šéfkuchaři.

Kuchařka je určená všem milovníkům zdravého životního stylu, zájemcům o udržitelnost, vaření z lokálních a sezónních potravin a také pro všechny, které baví v kuchyni experimentovat se způsoby přípravy jídla a poznávat nové chutě. Recepty jsou bezmasé, vegetariánské.

 

969 skladem


Katalogové číslo: 9788088244356 Kategorie: ,

Půst nabírá různých podob dle dané tradice a náboženství. Nejběžnější je vzdát se na určitou dobu masa. Postní kuchařka Pavla Drdela ukazuje, že to nemusí znamenat ochudit se o dobrou chuť jídla nebo radost z vaření. Navzdory používání lokálních a sezónních potravin představuje pestré pokrmy ze zeleniny, luštěnin a občasného mléka nebo vajec.

Bohatost, kterou nabízí letní a podzimní měsíce, uchová naložené nebo usušené a použije v zimních receptech. Zároveň vychází ze snahy využít produkt v jeho celosti, nic nevyhodit, jak odráží i podtitul knihy – od kořene po nať. Slupky a kořínky usušit na jemný prach pro dochucování pokrmů, dužinu upéct, nať rozmixovat na pesto nebo použít v ochuceném oleji.

Co v knize najdete?

– více než 80 receptů na moderní a chutná bezmasá hlavní jídla, polévky a saláty

– 60 návodů, jak uchovat sezónní zeleninu díky fermentaci, nakládání, sušení, jak vyrobit ochucené oleje a originální nápoje

– tipy na udržitelnější a bezodpadové vaření

– text o významu půstu v křesťanství od farářky Martiny Viktorie Kopecké

– povídání o sezónní stravě se zaměřením na postní období od Hanky Zemanové

Kniha vznikla jako součást kampaně Post(n)i se. Post(n)i se je kampaň Postní sbírky, kterou Středisko humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie Českobratrské církve evangelické pořádá již 10 let. Prostředky této sbírky nyní poputují do Libanonu, kde podpoří vzdělávání dětí z rodin, které uprchly ze Sýrie před válkou.

... více

DMOC

499 Kč

Vazba

Pevná

Počet stran

208

Fotografie

Pavla Drdel, Václav Král

Hmotnost

690 (g)

Ostatním se ještě líbilo

To top