Shahaf Shabtay

Shahaf Shabtay se narodil v Izraeli, kde vyrůstal v kibucu, jeho otec ale pochází z Iráku a matka má polské a německé kořeny.


V osmnácti letech narukoval k elitní námořní jednotce Šajetet 13, kde sloužil 4,5 roku. Po odchodu z armády se rozhodl věnovat vaření a vystudoval prestižní kuchařskou školu Grégoire-Ferrandi v Paříži. Své první profesionální zkušenosti s vařením načerpal ve známé restauraci Odeon v New Yorku. Po intenzivní práci si dopřál roční prázdniny, nakonec se ale k profesionálnímu vaření zase vrátil. Při cestách po Asii totiž našel nový kulinářský směr, kterým se ubírá dodnes – asijskou kuchyni. Zamiloval se do ní hlavně proto, že odpovídá jeho temperamentu a nespoutané energii – narozdíl od francouzské gastronomie totiž nevyžaduje přesná měření ingrediencí ani striktní dodržování postupů, ale naopak umožňuje individuální přístup. Nadšení pro asijskou kuchyni mohl uplatnit v restauraci Vakzuid v Amsterdamu, výrazně ovlivněné asijskou kuchyní. Díky úspěchu této restaurace dostal další pracovní nabídku – stát se šéfkuchařem v indické restauraci Zenzi v Bombaji. Indie mu dala nejen nové spektrum chutí a mnoho praktických zkušeností s vedením restaurace, ale hlavně rodinu – právě tady totiž poznal svou ženu. Kvůli ní a jejich dceři se vrátil do Evropy, v Izraeli otevřel restauraci Minna Tomei, podílel se na konceptu tří restaurací v Srbsku. Jeho práce v Srbsku zaujala společnost Queenco, která ho oslovila pro svůj nový projekt: hudební klub s asijskou restaurací, o které ale neměli jasnou představu. Shahaf proto v Londýně uspořádal večeři, na níž uvařil několik ukázkových jídel – zaujal natolik, že ho ihned přijali. Stal se šéfkuchařem SaSaZu a dostal možnost podílet se i na přípravě celého konceptu, podílí se i na otevření nové restaurace SaSaZu v Kambodži. Restaurace SaSaZu byla pod jeho vedením tři roky po sobě ohodnocena cenou Bib Michelin a dále byla oceněna mimo jiné jako nejlepší restaurace podle Hospodářských novin, nejlepší mezinárodní restaurace časopisu Euro, Shahaf byl časopisem Týden zařazen mezi pět nejlepších šéfkuchařů v ČR. V Izraeli o něm byl natočen televizní dokument.


V osmnácti letech narukoval k elitní námořní jednotce Šajetet 13, kde sloužil 4,5 roku. Po odchodu z armády se rozhodl věnovat vaření a vystudoval prestižní kuchařskou školu Grégoire-Ferrandi v Paříži.
Své první profesionální zkušenosti s vařením načerpal ve známé restauraci Odeon v New Yorku. Po intenzivní práci si dopřál roční prázdniny, nakonec se ale k profesionálnímu vaření zase vrátil. Při cestách po Asii totiž našel nový kulinářský směr, kterým se ubírá dodnes – asijskou kuchyni. Zamiloval se do ní hlavně proto, že odpovídá jeho temperamentu a nespoutané energii – narozdíl od francouzské gastronomie totiž nevyžaduje přesná měření ingrediencí ani striktní dodržování postupů, ale naopak umožňuje individuální přístup.

Nadšení pro asijskou kuchyni mohl uplatnit v restauraci Vakzuid v Amsterdamu, výrazně ovlivněné asijskou kuchyní. Díky úspěchu této restaurace dostal další pracovní nabídku – stát se šéfkuchařem v indické restauraci Zenzi v Bombaji. Indie mu dala nejen nové spektrum chutí a mnoho praktických zkušeností s vedením restaurace, ale hlavně rodinu – právě tady totiž poznal svou ženu. Kvůli ní a jejich dceři se vrátil do Evropy, v Izraeli otevřel restauraci Minna Tomei, podílel se na konceptu tří restaurací v Srbsku.

Jeho práce v Srbsku zaujala společnost Queenco, která ho oslovila pro svůj nový projekt: hudební klub s asijskou restaurací, o které ale neměli jasnou představu. Shahaf proto v Londýně uspořádal večeři, na níž uvařil několik ukázkových jídel – zaujal natolik, že ho ihned přijali. Stal se šéfkuchařem SaSaZu a dostal možnost podílet se i na přípravě celého konceptu, podílí se i na otevření nové restaurace SaSaZu v Kambodži. Restaurace SaSaZu byla pod jeho vedením tři roky po sobě ohodnocena cenou Bib Michelin a dále byla oceněna mimo jiné jako nejlepší restaurace podle Hospodářských novin, nejlepší mezinárodní restaurace časopisu Euro, Shahaf byl časopisem Týden zařazen mezi pět nejlepších šéfkuchařů v ČR. V Izraeli o něm byl natočen televizní dokument.

Zobrazen jediný výsledek

Zůstaňte v obraze

Nezmeškáte naše novinky, autogramiády, besedy a akce.

S registrací souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.

To top