Lada Svobodová

Vystudovala Zahradní a krajinářskou architekturu na MZLU v Lednici na Moravě. Vždy ji zajímalo pozorování přírody, jejích cyklů, dějů, vztahů a souvislostí, což využila i v diplomové práci zabývající se sukcesí a pionýrskými dřevinami a jejich využíváním při navrhování zahrad a v krajinářství. Po VŠ se necelých sedm let účastnila budování jedné sbírkové bambusové a kapradinové prodejní zahrady v Praze.

Odkaz na web autora

Dalších 7 let žila na rodovém statku s Jaroslavem Svobodou. Z jejich společného každodenního tvoření se zrodila právě tato "Zeleninová kniha". Vypěstovaná úroda byla hned zpracovávána a díky tomu vzniklo v Ladině kuchyni i spoustu receptů a postupů, které jsou rovněž v knize uvedené. Na konci tohoto období se cesty Lady a Jaroslava rozdělily a nyní Lada žije v severních Čechách. Zabývá se poradenstvím a konzultacemi v oblasti přírodních zahrad a též i jejich návrhy. Spolu s tím se věnuje osvětové činnosti prostřednictvím zahradnických kurzů a workshopů. Další její vášní jsou toulky krásnou přírodou, především Kokořínska, kde pořádá putovní a seberozvojové cesty krajinou vnitřní i vnější (více na www.kokorinskem.cz).


Dalších 7 let žila na rodovém statku s Jaroslavem Svobodou. Z jejich společného každodenního tvoření se zrodila právě tato “Zeleninová kniha”. Vypěstovaná úroda byla hned zpracovávána a díky tomu vzniklo v Ladině kuchyni i spoustu receptů a postupů, které jsou rovněž v knize uvedené.
Na konci tohoto období se cesty Lady a Jaroslava rozdělily a nyní Lada žije v severních Čechách. Zabývá se poradenstvím a konzultacemi v oblasti přírodních zahrad a též i jejich návrhy.
Spolu s tím se věnuje osvětové činnosti prostřednictvím zahradnických kurzů a workshopů. Další její vášní jsou toulky krásnou přírodou, především Kokořínska, kde pořádá putovní a seberozvojové cesty krajinou vnitřní i vnější (více na www.kokorinskem.cz).

Zobrazen jediný výsledek

Zůstaňte v obraze

Nezmeškáte naše novinky, autogramiády, besedy a akce.

S registrací souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.

To top